Åpent møte i BirdLife Trondheim: Skogen og fuglene

Åpent møte i BirdLife Trondheim: Skogen og fuglene
13. oktober 2026, 19:00
Huseby barneskole – AC Møller tegnspråksenter & Huseby ungdomsskole, Sørflata 2 på Saupstad.

Trondheim lokallag av BirdLife Norge inviterer til åpent møte tirsdag 13.oktober.

Vår generalsekretær, Kjetil Solbakken, skriver i den nylig utkomne utgaven av Vår Fuglefauna at BirdLife jobber med å redde verden. Alt vi sier, skriver og gjør handler om dette. Fuglene, ja alt liv, er avhengig av naturen rundt seg. En del av naturen rundt oss er skogen.

Trær og skog er viktig for mange av våre fugler. Her skal de finne et sted å hekke og finne mat. Når skog hugges, forsvinner boligen og spiskammeret til de fuglene som holdt til der.

På møtet forteller Terje Nordvik, som har lang fartstid som skogbiolog, om skogen og hvordan den forvaltes. Gjennom dette får vi, som fuglenes voktere, god innsikt i det som gjøres i skogen og effekten av det.

 

Møtet holdes på Huseby barneskole – AC Møller tegnspråksenter & Huseby ungdomsskole, Sørflata 2, en sidevei fra sørsiden av Saupstadringen, http://maps.google.com/?q=63.36305,10.35206.

Nærmeste bussholdeplass for linje 2 er Skytterveien.

 

Møtet begynner kl 19:00. Dørene åpner kl 18:15 for mingling og kaffe/te.

Møtet er åpent for alle. Så ta med kjente i alle aldre som kan være interessert i dette.


Vel møtt!

Styret i BirdLife Trondheim lokallag

Kontaktinformasjon
Trondheim Management
Nordre gate 10, 7011 Trondheim
+47 993 54 000
Org. nr 995 860 465
Facebook
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Last ned appen
Last ned fra App StoreTilgjengelig på Google Play
Powered by
MidtbyenVisit Trondheim