Utsolgt//Litteraturkveld med Erlend Loe på ladekaia

Forestillingen i april ble raskt utsolgt, og nå får vi en ny sjanse til og oppleve hele romanen Kukene/Kukane, lest live av Erlend Loe – ved Trondheimsfjorden en høstkveld i september.
Spise før opplesning? Før Erlend Loe inntar scenen tilbyr Ladekaia en smakfull ost- og tapastallerken som kan nytes fra ankomst og gjennom kvelden. En enkel og stemningsfull måte å gjøre kvelden til en helaften ved fjorden. Ost & tapastallerkenet inkluderer: Salami, viltpølse, spekeskinke, parmesan, blåmuggost, øl-sprøtt, salat, tomat, syltet rødløk, bønner, focaccia, flatbrød, aioli, grønne oliven og potetsalat.
Visste du at dette arrangementet er en del av noe større? I 2026 fyller Dora 3 og Ladekaia 10 år, og vi markerer det med en hel jubileumsuke ved fjorden. Dette er én av kveldene du ikke vil gå glipp av.
Om litteraturkveld med Erlend Loe: Dette blir en ekte lesemaraton som vil vare 2-3 timer, selvsagt med velfortjente pauser underveis, hvor publikum kan strekke på beina og kjøpe noe i baren.
Erlend Loe er kjent som en særegen oppleser – med humor, varme og perfekt timing. Har du hørt noen av bøkene hans som lydbok, vet du hva vi snakker om.
Om «Kukene/Kukane»: «En dag faller penisen til Tander av mens han står i dusjen. Det er lite ideelt og passer dårlig, mildt sagt.» Slik begynner Erlend Loes roman «Kukene/Kukane» – en fortelling om tap, tilknytning og frihet, om kropp, skam og om hva det egentlig vil si å være hel.
Fortellingen er absurd, morsom og tankevekkende. I kjent Loe-stil balanserer den letthet og dybde, med et blikk for det menneskelige som er både ømt og burlesk.
Boken fikk en rekke strålende anmeldelser da den kom ut i fjor høst, og den ble også nominert til Bokhandlerprisen.
Fra anmeldelsene: «Når lo eg høgt av ein roman sist? Altså, beint fram skratta?» NRK «Loe er morsom, veldig morsom.» Dagbladet «Forfatterens tørrvittige stil er perfekt for absurde historier som dette.» Stavanger Aftenblad «Det er bare Loe som kan finne på noe så vilt og originalt, her er nok stoff til å kurere en lett høstdepresjon.» Adresseavisen «Loe er som alltid en morsom forfatter. Han skriver med en letthet som er beundringsverdig.» VG