Dansheim på Martnan - Swing og folkedans

Dansheim på Martnan - Swing og folkedans
27. juni 2026, 15:00
Martnan i Trondheim

Swing og folkedans på Martnan 

Lørdag 27. juni inviterer Dansheim – dansens hus Trondheim til en kveld med swing, folkedans og danseglede på Torvet. Fra kl. 17:00 til 19:00 fylles Torvscenen med rytmer og energi når NTNUI Swing og Folkedans inviterer publikum med ut på dansegulvet. 

Gjennom kvelden blir det oppvisninger, sosialdans og mulighet til å prøve noen grunntrinn sammen med danserne. Publikum får oppleve alt fra swing, boogie og jitterbug til folkedans og andre tradisjonelle danseformer – i en sosial og inkluderende atmosfære midt i byen. Enten du er erfaren danser eller aldri har prøvd før, er du hjertelig velkommen til å delta. 

Hvem er Dansheim – dansens hus Trondheim? 

Dansheim er et fellesskap av 14 dansegrupper og klubber som jobber for å få flere til å danse sammen. Målet er ikke å prestere, men å oppleve, lære og kjenne på ekte tilstedeværelse gjennom musikk og bevegelse. 

Dansheim ønsker å løfte dansen frem som en viktig del av kultur, identitet og folkehelse. Gjennom sosialdans får både barn, unge og voksne muligheten til å oppleve fellesskap, rytme og livsglede – uten skjermer og digitale barrierer. 

Dans handler om mer enn bevegelse. Det handler om samspill, kommunikasjon og tillit. Gjennom dans lærer vi å være til stede med hverandre – på ekte. 

📍 Sted: Torvscenen, Trondheim 
🕒 Tid: Lørdag 27. juni kl. 17:00–19:00 
🎟️ Pris: Gratis 

👉 Les mer på www.dansheim.no 

 

Tilgjengelighet: 

  • Arrangementet er gratis  
  • Arrangementet er rullestoltilgjengelig  

Ved spørsmål ta kontakt på Facebook, eller send en e-post til martnan@martnan.no

Kontaktinformasjon
Trondheim Management
Nordre gate 10, 7011 Trondheim
+47 993 54 000
Org. nr 995 860 465
Facebook
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Powered by
MidtbyenVisit Trondheim