Unni Wilhelmsen – 30 år på eventyr // 6. august

May be an image of text
Unni Wilhelmsen – 30 år på eventyr // 6. august
6. august 2026, 18:00
Kafé Skuret
Billetter
Unni Wilhelmsen til Kafé Skuret 6. august!

I 2026 markerer Unni Wilhelmsen 30 år på scenen, og feirer jubileet med en stor turné. Gjennom tre tiår har hun etablert seg som en av Norges fremste pionerer innen singer-songwritertradisjonen, og låtene hennes har fått en helt spesiell plass i norske musikkhjerter.

Siden gjennombruddet med debutalbumet To Whom It May Concern i 1996 – med klassikere som «Anything ’bout June» og «Won’t Go Near You Again» – har Unni gitt ut 10 album, skrevet over 100 låter, mottatt to Spellemannpriser og Tekstforfatterfondets ærespris, og spilt mer enn 3000 konserter.
Unni er kjent for sine sterke låter, spesialdesignede gitarer og de underfundige historiene som binder konsertene sammen. Med seg på scenen har hun sine faste musikalske følgesvenner Reidar Opdal på tangenter og Eivind Kløverød på trommer.
Dette blir en kveld fylt med gode låter, bra band, varme historier og mye latter – helt i Unnis ånd.

• Dato: 6. august
• Sted: Kafé Skuret, Trondheim
• Kun ståplasser
• Aldersgrense: 20 år
• Dørene åpner: 20:00
• Konsertstart: 21:00
• En ledsager med ledsagerbevis gratis
Kontaktinformasjon
Trondheim Management
Nordre gate 10, 7011 Trondheim
+47 993 54 000
Org. nr 995 860 465
Facebook
Meld deg på vårt nyhetsbrev
Powered by
MidtbyenVisit Trondheim