KVAE & BARKs utstilling «I hånda, hodet og hjertet» er åpen på TSSK.
Hver dag kl. 13 ringer matklokken.
Da åpnes et nytt glass fra kunstnernes matlager, og publikum inviteres til å smake på dagens råvare. Råvarene er sanket, lagret og foredlet av kunstnerne, og slik inviteres publikum til å bli kjent med landskapet gjennom ganen.
Gratis inngang.
KVAE & BARK er kunstnerduoen Karoline Sætre og Øyvind Novak Jenssen. De bor og arbeider på Rognli i Trysil, med prosjekter som beveger seg mellom sanking, måltider, installasjon og samtidskunst. De har tidligere vist arbeider blant annet ved Nasjonalmuseet og UKS – Unge Kunstneres Samfund.
I utstillingen arbeider de med råvarer, ritualer og kunst som en forlengelse av livet. Treverk, tørkede planter, lydverk, lukt, smak og materialer fra landskapet inngår i et rom der kunst, hverdagsliv og natur glir over i hverandre.
Besøkende kan bevege seg gjennom rommet, sette seg ved et fallent seljetre, lese, hvile og smake.